Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zastrzega prawa autorskie do przedstawionego w Regulaminie Olimpiady i w wytycznych (publikowanych w witrynie internetowej www.olimpiadabudowlana.pl) trybu organizacji zawodów Olimpiady.

 

160 szkół deklarujących start w zawodach XXXI OWiUB

- rok szkolny 2017/2018 -

 

Szkoły zakwalifikowane do zawodów okręgowych XXX OWiUB

w roku szkolnym 2016/2017  

(przekierowanie do witryny internetowej szkoły - po kliknięciu w adres)

 

I. okręg południowo-zachodni - 13 szkół

 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. Kazimierza Gzowskiego
Opole 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Gen. Józefa Bema
Wrocław 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
im. prof. Wacława Żenczykowskiego
Kłodzko 
http://www.zsp1.ng.pl
Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica
Ząbkowice Śląskie 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
im. Bohaterów Westerplatte
Strzelin
http://www.ckziu.strzelin.pl
Zespół Szkół Technicznych
Nysa 
http://www.zst_nysa.wodip.opole.pl
Zespół Szkół Nr 5
im. Maksymiliana Tytusa Hubera
Wałbrzych  
http://www.zsb.walbrzych.pl 
Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych
im. Jana III Sobieskiego
Świdnica  
http://zsbe.swidnica.pl
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1
Racibórz 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Papieża Jana Pawła II
Opole 
http://www.zsbopole.pl
Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”
Jelenia Góra 
http://szokmech.w.interii.pl
Zespół Szkół nr 1
im. Powstańców Śląskich
Kędzierzyn-Koźle   
http://www.zs1.edu.pl
Zespół Szkół
Głogówek 
http://www.zsglogowek.pl
 
 

II. okręg bydgoski - 8 szkół

 
Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych 
im. Mikołaja Kopernika
Grudziądz
 Zespół Szkół Budowlanych
 im. Jurija Gagarina
 Bydgoszcz 
 Zespół Szkół Budowlanych
 Włocławek 
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
 Piła  
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego
Inowrocław
 Zespół Szkół Politechnicznych
 im. Bohaterów Monte Cassino
 Września - 4 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
im. Tajnej Organizacji Wojskowej “Gryf Pomorski”
Chojnice 
http://www.zsp1.chojnice.pl
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
 Gniezno 
 
 Zespół Szkół Nr 4
 Nadróż 
 
 
  

III. okręg lubelski - 10 szkół  

 
 Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących
 im. Józefa Dechnika
 Biłgoraj 
 Zespół Szkół Nr 3
 im. Macieja Rataja
 Tomaszów Lubelski  
 Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji
 im. H. Łopacińskiego
 Lublin 
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
 im. L. Wyczółkowskiego
 Ryki 
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury
 Biała Podlaska
 Zespół Szkół Nr 2
 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
 Puławy  
 Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej
 Lubartów 
Zespół Szkół Budowlanych 
 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
 Lublin 
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4
 z Oddziałami Integracyjnymi
 im. Dzieci Zamojszczyzny
 Zamość  
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
i II Liceum Ogólnokształcące
 Włodawa
 
 

IV. okręg centralny - 15 szkół 

 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
im. gen. Ludwika Czyżewskiego
Bełchatów  
Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego
Kaczki Średnie 
Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych
Ostrów Wielkopolski  
http://www.zsbe.edu.pl
Zespół Szkół Nr 1
Wieluń 
http://www.zs1.ehost.pl 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
im. St. Staszica
Radomsko 
http://www.radomsko.pl 
Zespół Szkół Nr 1
im. Jana Kilińskiego
Pabianice  
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
Krotoszyn  
http://zsp1krotoszyn.pl 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Kępno  
http://www.zsp2.kepno.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Stanisława Staszica
Wieruszów 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
Sieradz  
http://www.zspnr1.nasze.pl
Zespół Szkół Zawodowych
im. Józefa Lompy
Olesno 
Zespół Szkół Nr 1
im. Powstańców Wlkp.
Ostrzeszów  
Zespół Szkół Budownictwa
i Kształcenia Zawodowego
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Konin 
Zespół Szkół Technicznych
im. Armii Krajowej
Skarżysko-Kamienna  
Zespół Szkół
im. M. Skłodowskiej-Curie
Działoszyn
 
 
 

V. okręg krakowski - 22 szkoły 

 
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych
Mszana Dolna 
 Zespół Szkół Budowlanych Nr 1
 Kraków 
Zespół Szkół Zawodowych
im. Kazimierza Pułaskiego
Gorlice 
http://www.zszgorlice.iap.pl
Zespół Szkół Nr 2
im. Stanisława Konarskiego
 Bochnia 
 http://www.zs2-bochnia.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
im. Bohaterów Westerplatte
Brzesko 
Zespół Szkół
 im. Walerego Goetla
 Sucha Beskidzka  
Zespół Szkół Technicznych i Placówek
im. Stanisława Staszica
Nowy Targ  
Zespół Szkół Budowlanych
im. Zenona Adama Remiego
Nowy Sącz  
Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych
im. Mikołaja Reja
Myślenice  
 Zespół Szkół Nr 1
 im. J. Piłsudskiego
 Limanowa  
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. Kazimierza Wielkiego
Busko-Zdrój 
http://www.budowlanka.edu.pl
 Zespół Szkół Zawodowych
 im. St. Staszica
 Pińczów 
 http://www.zszpinczow.pl
Zespół Szkół Budowlanych PBP "Chemobudowa-Kraków"
Kraków  
Zespół Szkół Nr 4
 im. Komisji Edukacji Narodowej
 Olkusz 
Zespół Szkół Budowlanych
im. dra Władysława Matlakowskiego
Zakopane   
 Zespół Szkół
 im. ks. Józefa Tischnera
 Dobczyce 
 http://www.dobczyce.edu.pl
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego
im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego
Andrychów 
Zespół Szkół
im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego
Jordanów 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Jana Pawła II
Krynica-Zdrój 
Zespół Szkół Ogólnokształcących-Technikum 
Lipnica Wielka  
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Limanowa 
 
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
 Kraków
 http://www.zsz2.edu.pl
 
 

VI. okręg warszawski - 20 szkół 

 
Zespół Szkół Nr 23
Warszawa 
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego
Sochaczew 
Zespół Szkół Nr 1
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Wyszków  
http://www.zs1wyszkow.edu.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego
Siedlce 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1
Warszawa  
http://ckziu1.edu.pl
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6
im. gen. Józefa Bema
Siedlce 
Zespół Szkół Technicznych
im. Stanisława Płoskiego
Ciechanów 
http://www.zst-ciechanow.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 15
im. dr Stefana Kopcińskiego
Łódź 
http://zsp15.ldi.pl
Zespół Szkół Nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
Mińsk Mazowiecki  
http://www.zs1mm.edu.pl
Zespół Szkół Zawodowych
im. Marszałka Franciszka Bielińskiego
Góra Kalwaria 
http://bielinski.edupage.org
Zespół Szkół Nr 1
im. Stanisława Staszica
Pruszków  
http://www.zsnr1-pruszkow.com
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 8
Tomaszów Mazowiecki  
Zespół Szkół Nr 1
Centrum Kształcenia Praktycznego
im. rtm. Witolda Pileckiego
Ostrów Mazowiecka 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych  Nr 3
im. Władysława Reymonta
Piotrków Trybunalski 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Kazimierza Wielkiego
Radom 
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Skierniewice  
http://www.budowlanka1.edu.pl
Zespół Szkół Technicznych
Mroczków Gościnny 
http://www.zst-mroczkow.pl
Gostynińskie Centrum Edukacyjne
Gostynin 
Centrum Kształcenia Praktycznego
Warszawa 
http://www.ckpwaw.pl
Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych
i Licealnych
im. Stanisława Noakowskiego
Warszawa  
http://www.tab.edu.pl
 
 

VII. okręg rzeszowski - 24 szkoły 

 
Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących
im. Króla Kazimierza Wielkiego
Jarosław 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Króla Kazimierza Wielkiego
Jasło 
Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego
Rzeszów 
Zespół Szkół
Czudec
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego
Sandomierz 
Zespół Szkół Nr 5
im. Ignacego Łukaszewicza
Sanok
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
im. gen. Władysława Sikorskiego
Tarnobrzeg 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Józefa Piłsudskiego
Zakliczyn 
http://www.zsp-zakliczyn.pl
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. Jana Pawła II
Dębica 
Zespół Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza
Ropczyce 
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego Nr 1
Przemyśl  
http://www.ckziu1przemysl.pl/
Zespół Szkół Budowlanych
Tarnów  
http://www.zsb.tarnow.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
im. Tadeusza Kościuszki
Stalowa Wola 
http://zsnr2.stalowa-wola.pl
Zespół Szkół
im. św. Kingi
Łącko  
http://zslacko.pl
Zespół Szkół
im. ks. Stanisława Staszica
Jeżowe 
http://www.zsjezowe.neostrada.pl
Zespół Szkół Nr 1
im. Ambrożego Towarnickiego
Rzeszów 
Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego
im. Tadeusza Kościuszki
Rzeszów 
http://zszdz.rzeszow.pl
Zespół Szkół Budowlanych
im. Tadeusza Kościuszki
Brzozów  
Zespół Szkół Technicznych
im. Bohaterów Września 1939
Kolbuszowa 
http://www.zst.kolbuszowa.pl/
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 
im. Władysława S. Reymonta
Breń 
http://www.zspbren.pl
Zespół Szkół
im. gen. Józefa Kustronia
Lubaczów 
http://www.zs-lubaczow.com/
Zespół Szkół
im. Stanisława Staszica
Staszów 
Miejski Zespół Szkół Nr 5
Krosno 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Żołnierzy Armii Krajowej
Mielec  
 
 

VIII. okręg białostocki - 7 szkół 

 

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich
Ostrołęka  
http://www.zsz2.ostroleka.edu.pl
Powiatowe Centrum Edukacyjne
Kętrzyn 
http://www.pceketrzyn.pl

Zespół Szkół Technicznych
Suwałki  
http://www.zst.suwalki.pl
Augustowskie Centrum Edukacyjne
Augustów  
http://acedu.pl
Zespół Szkół Nr 1
im. Jędrzeja Śniadeckiego
Ełk 
http://www.zs1.elk.pl
Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły
Białystok 
http://zsbg.bialystok.pl
Zespół Szkół
im. Jana Pawła II
Różan 
http://zsrozan.pl
Zespół Szkół Nr 1
im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego
Bielsk Podlaski 
http://www.zs1bielsk.ehost.pl

 

IX. okręg gdański - 9 szkół 

 
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego Nr 2
Gdynia 
Powiatowe Centrum Edukacyjne –
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Lębork 
http://pce.lebork.pl
Zespół Szkół Technicznych
im. Floriana Ceynowy
Kartuzy 
Powiatowy Zespół Szkół Nr 2
im. Komisji Edukacji Narodowej
Kościerzyna  
Zespół Szkół Budowlanych
im. Żołnierzy Armii Krajowej
Olsztyn  
Zespół Szkół
im. Bohaterów Września 1939 Roku
Iława  
Państwowe Szkoły Budownictwa
im. prof. Mariana Osińskiego
Gdańsk  
http://www.psbgdansk.pl
Zespół Szkół Budowlanych
i Kształcenia Ustawicznego
Słupsk 
Zespół Szkół Technicznych
Elbląg  
 
 
 

X. okręg śląski - 17 szkół 

 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Powstańców Śląskich
Katowice 
 Zespół Szkół Nr 1
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Myszków  
Zespół Szkół
im. X. Dunikowskiego
Zawiercie 
Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych
im. Mikołaja Kopernika
Żory  
Zespół Szkół Budowlanych
Rybnik  
Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych
Lubliniec  
Techniczne Zakłady Naukowe
im. gen. Władysława Sikorskiego
Częstochowa 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6
im. Mikołaja Kopernika
Ruda Śląska 
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych
im. Armii Krajowej
Żywiec 
http://www.zsbd.edu.pl
Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół
Bytom  
http://www.psb.bytom.pl
Zespół Szkół Budowlanych
im. Generała Stanisława Maczka
Bielsko-Biała  
http://www.zsbud.com.pl
Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
Tarnowskie Góry 
Zespół Szkół Technicznych
Wodzisław Śląski 
Zespół Szkól Technicznych
Częstochowa 
http://www.zst.ids.czest.pl
Zespół Szkół Budowlanych
im. K. K. Baczyńskiego
Chorzów 
Zespół Szkół Budowlanych
im. gen. Stefana Grota Roweckiego
Cieszyn 
http://www.zsb.cieszyn.pl
Zespół Szkół Nr 1
im. Jana Kilińskiego
Kłobuck 
Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych
Gliwice  
http://www.zsb.gliwice.pl
 
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego
Sosnowiec
 
 
XI. okręg zachodni - 9 szkół 
 
Zespół Szkół Budowlanych
Żary 
http://www.zsb.zary.pl
Zespół Szkół Budowlanych
im. Tadeusza Kościuszki
Zielona Góra 
Zespół Szkół Politechnicznych
im. Powstańców Wielkopolskich
Śrem 
http://zsp-srem.pl
Zespół Szkół Budowlanych
Bolesławiec 
http://www.zsb.boleslawiec.pl
Zespół Szkół Zawodowych
Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego
Zielona Góra 
http://www.zszpbo.zgora.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Grodzisk Wielkopolski  
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
Kalisz 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Józefa Nojego
Czarnków 
Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych
im. “Synów Pułku”
Leszno 
Zespół Szkół Budownictwa Nr 1
Poznań 
 
 

XII. okręg szczeciński - 6 szkół 

 
Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych
im. Mikołaja Kopernika
Gorzów Wielkopolski 
Zespół Szkół Nr 7
im. Bronisława Bukowskiego
Koszalin 
Zespół Szkół Budowlano-Technicznych
Stargard 
Zespół Szkół Nr 2
Wałcz 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Kazimierza Wielkiego
Szczecin 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Chojna 
 
 
 
Zbiorcze zestawienia statystyczne z zawodów szkolnych w okręgach.
 
XXX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - rok szkolny 2016/2017
 
 
Liczba szkół
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Okręg
Siedziba okręgu
przeprowadzających
uczestniczących
klas IV i III
zakwalifikowanych
 
 
zawody szkolne
w zawodach szkolnych
(profil budowlany)
na zawody okręgowe
 
I.
 
Nysa
13
225 
 619
 52
 
II.
 
Bydgoszcz
7
104 
 423
38
 
III.
 
Lublin
205 
  532 
 41 
 
IV.
 
Wieluń
14 
273 
 566
52
 
V.
 
Kraków
21
362 
1 462
106 
 
VI.
 
Warszawa
19
 383 
 1 091 
75
 
VII.
 
Rzeszów
24
399
1 240
98
 
VIII.
 
Białystok
 8
 156
  471 
 46 
 
IX.
 
Gdańsk
 9
 144
 532
 40
 
X.
 
Bytom
 18
 249
 1 078
 79 
 
XI.
 
Zielona Góra
 10
 182
 452
 42
 
XII.
 
Stargard 
 6
 113
 333 
 26
 
Razem
158
2 795
8 799
695
 
 

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w witrynach olimpijskich szkół:

 
I. okręg południowo-zachodni
Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych
Racibórz
http://www.zsbraciborz.internetdsl.pl
 
Zespół Szkół Technicznych
Nysa
http://www.zst_nysa.wodip.opole.pl
 
II. okręg bydgoski
Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych
im. Mikołaja Kopernika
Grudziądz
http://www.zsbip.grudz.eatm.pl
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego
Inowrocław

Zespół Szkół Politechnicznych
im. Bohaterów Monte Cassino
Września
http://www.zspwrzesnia.pl/index.php?id=138
 
III. okręg lubelski
Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji
im. H. Łopacińskiego
Lublin

IV. okręg centralny
Zespół Szkół Nr 1
Wieluń
http://www.zs1.ehost.pl
 
Zespół Szkół Zawodowych
im. Józefa Lompy
Olesno
http://www.zszolesno.pl
 
V. okręg krakowski
Powiatowy Zespół Nr 5 Szkół Budowlanych
im. Edwarda Szymańskiego
Oświęcim
http://www.pz5.edu.pl
 
Zespół Szkół Nr 1
Wadowice
http://www.zs1wadowice.pl
 
Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych
im. Mikołaja Reja
Myślenice
http://www.zste.myslenice.pl
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Zenona Adama Remiego
 
VI. okręg warszawski
Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych
i Licealnych
im. Stanisława Noakowskiego
Warszawa
http://www.tab.edu.pl
 
Zespół Szkół Technicznych
im. Stanisława Płoskiego
Ciechanów
http://www.zst-ciechanow.pl
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
im. Jana Pawła II
Tomaszów Mazowiecki
http://www.zsp3.tm.pl
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych  Nr 3
im. Władysława Reymonta
Piotrków Trybunalski
http://zsp3.piotrkow.pl
 
VII. okręg rzeszowski
Zespół Szkół Nr 4
im. Króla Kazimierza Wielkiego
Sanok
http://www.zs4-sanok.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-604
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
im. gen. Władysława Sikorskiego
Tarnobrzeg
http://www.budowlanka.tbg.net.pl
 
Zespół Szkół Nr 1
im. Ambrożego Towarnickiego
Rzeszów
http://www.tb.resman.pl
 
VIII. okręg białostocki
Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły
Białystok
 
IX. okręg gdański
 
Państwowe Szkoły Budownictwa
im. prof. Mariana Osińskiego
Gdańsk
http://www.psb.neostrada.pl
 
X. okręg śląski
Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół
Bytom
 
Techniczne Zakłady Naukowe
im. gen. Władysława Sikorskiego
Częstochowa
 
Zespół Szkół Technicznych
Wodzisław Śląski
http://www.zstwodzislaw.net
 
 XI. okręg zachodni
Zespół Szkół Budowlanych
im. Tadeusza Kościuszki
Zielona Góra

Zespół Szkół Budowlanych
Żary
http://www.zsb.zary.pl
 
 
XII. okręg szczeciński
Zespół Szkół Budowlano-Technicznych
Stargard Szczeciński
http://zsbt.pl
 
Zespół Szkół Nr 2
Wałcz
http://zs2walcz.pl
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
Chojna
http://www.zsp1chojna.pl
 
 
Zbiorcze zestawienia statystyczne z zawodów szkolnych w okręgach.
 
XXIX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - rok szkolny 2015/2016
 
 
Liczba szkół
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Okręg
Siedziba okręgu
przeprowadzających
uczestniczących
klas IV i III
zakwalifikowanych
 
 
zawody szkolne
w zawodach szkolnych
(profil budowlany)
na zawody okręgowe
 
I.
 
Nysa
15
267
685
55
 
II.
 
Bydgoszcz
9
161
546
41
 
III.
 
Lublin
12
282
692
52
 
IV.
 
Wieluń
14
265
568
48
 
V.
 
Kraków
19
337
1 434
100
 
VI.
 
Warszawa
20
429
1 141
84
 
VII.
 
Rzeszów
21
332
1 340
85
 
VIII.
 
Białystok
9
228
550
42
 
IX.
 
Gdańsk
10
128
620
44
 
X.
 
Bytom
18
418
1 203
78
 
XI.
 
Zielona Góra
10
243
529
41
 
XII.
 
Stargard Szczeciński
5
90
332
21
 
Razem
162
3 180
9 640
691
 
 

Tryb przeprowadzenia etapu szkolnego XXIX OWiUB – na podstawie  Regulaminu Olimpiady z 2015 r.

 

1. Do 30 września 2015 r.:

 

- dyrektor szkoły realizując prawo uczniów do bycia poinformowanym o organizacji, terminach przeprowadzania i warunkach udziału w Olimpiadzie przekazuje uczniom uzyskane informacje o OWiUB (w tym udostępnia je w witrynie internetowej szkoły – wystarczy umieścić odnośnik z przekierowaniem na stronę www.olimpiadabudowlana.pl) - § 3 pkt. 3.4. i 3.4.1. Regulaminu,

 

- posiadając informacje o OWiUB dyrektor szkoły decyduje o powołaniu Komitetu Szkolnego na okres jednej edycji Olimpiady lub dłuższy - § 2 pkt. 2.4. i 2.4.1. Regulaminu, Komitet Szkolny składa się z przewodniczącego i członków powoływanych spośród nauczycieli - § 2 pkt. 2.4. i 2.4.2. Regulaminu, jeżeli w szkole nie organizuje się zawodów I stopnia, a są uczniowie zainteresowani udziałem w Olimpiadzie, obowiązkiem dyrektora jest wskazanie szkoły, w której uczniowie mogą przystąpić do tych zawodów, po konsultacji z właściwym miejscowo Komitetem Okręgowym OWiUB - § 3 pkt. 3.2. Regulaminu,

 

- chociaż udział w Olimpiadzie jest dobrowolny, to zadaniem Komitetu Szkolnego jest zachęcanie uczniów do startu w zawodach - § 2 pkt. 2.4.3. ust. a) Regulaminu i zgłoszenie udziału szkoły w zawodach okręgowych* XXIX OWiUB w terminie do 30 września br. - § 2 pkt. 2.4.3. ust. b) Regulaminu – wzór zgłoszenia jest zamieszczony w zakładce „Wzory: oświadczenia, zgłoszenia” w witrynie internetowej OWiUB,

 

* zgłoszenie udziału szkoły w zawodach okręgowych pozwoli:

 

- organizatorom w okręgu zweryfikować sieć szkół zainteresowanych udziałem w bieżącej edycji Olimpiady,

 

- uaktualnić bazę danych kontaktowych ze szkołami i osobami odpowiedzialnymi za realizację Olimpiady w szkole,

 

- uzyskać liczbę uczniów klas IV i III (o profilu budowlanym)w szkołach zgłaszających udział w Olimpiadzie, istotną dla późniejszego wyliczenia przez Komitet Okręgowy wskaźnika procentowego uczestników dopuszczonych do udziału w zawodach okręgowych - § 4 pkt. 4.2.4 i 4.2.4 ust. b)  Regulaminu,

 

 

2. W okresie od zgłoszenia udziału szkoły w zawodach do 30 listopada 2015 r.:

 

Komitety Szkolne:

 

- przygotują tematy zawodów szkolnych wg - § 2 pkt. 2.4.3. ust. c) i § 4 pkt. 4.2.3 ust. a) Regulaminu,

 

- poinformują uczniów o miejscu i terminie etapu szkolnego - § 3 pkt. 3.4. i 3.4.2. Regulaminu,

 

- przed przystąpieniem do zawodów szkolnych odbiorą pisemne oświadczenia od uczestników o zapoznaniu się z Regulaminem Olimpiady - § 3 pkt. 3.2. Regulaminu,

 

- przeprowadzą zawody szkolne i wyłonią zwycięzców  - § 2 pkt. 2.4.3. ust. d)  Regulaminu,

 

- ustalą i zgłoszą kandydatów na zawody okręgowe - § 4 pkt. 4.2.3 ust. b) i pkt. 4.2.3 ust. c)  Regulaminu,

 

- zarchiwizują dokumentację z zawodów szkolnych - § 4 pkt. 4.2.3 ust. d) i - § 2 pkt. 2.4.3. ust. e) Regulaminu.

 

Komitet Główny:

 

- publikuje w witrynie internetowej OWiUB (w zakładce „Wzory: oświadczenia, zgłoszenia”) wzór Oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem Olimpiady, wyrażeniu zgody na przetwarzanie i wykorzystywanie dla celów Olimpiady danych osobowych uczestnika zawodów,

 

- publikuje w witrynie internetowej OWiUB (w zakładce „Wzory: oświadczenia, zgłoszenia”) Wzór zgłoszenia listy kandydatów do zawodów okręgowych.

 

 
 

Tryb przeprowadzenia etapu szkolnego XXVIII OWiUB – na podstawie  Regulaminu Olimpiady z 2013 r.

 

 

1. Do 30 września 2014 r.:

 

- dyrektor szkoły realizując prawo uczniów do bycia poinformowanym o organizacji, terminach przeprowadzania i warunkach udziału w Olimpiadzie przekazuje uczniom uzyskane informacje o OWiUB (w tym udostępnia je w witrynie internetowej szkoły – wystarczy umieścić odnośnik z przekierowaniem na stronę www.olimpiadabudowlana.pl) - § 3 pkt. 3.4. i 3.4.1. Regulaminu,

 

- posiadając informacje o OWiUB dyrektor szkoły decyduje o powołaniu Komitetu Szkolnego na okres jednej edycji Olimpiady lub dłuższy - § 2 pkt. 2.4. i 2.4.1. Regulaminu, Komitet Szkolny składa się z przewodniczącego i członków powoływanych spośród nauczycieli - § 2 pkt. 2.4. i 2.4.2. Regulaminu, jeżeli w szkole nie organizuje się zawodów I stopnia, a są uczniowie zainteresowani udziałem w Olimpiadzie, obowiązkiem dyrektora jest wskazanie szkoły, w której uczniowie mogą przystąpić do tych zawodów, po konsultacji z właściwym miejscowo Komitetem Okręgowym OWiUB - § 3 pkt. 3.2. Regulaminu,

 

- chociaż udział w Olimpiadzie jest dobrowolny, to zadaniem Komitetu Szkolnego jest zachęcanie uczniów do startu w zawodach - § 2 pkt. 2.4.3. ust. a) Regulaminu i zgłoszenie udziału szkoły w zawodach okręgowych* XXVIII OWiUB w terminie do 30 września br. - § 2 pkt. 2.4.3. ust. b) Regulaminu – wzór zgłoszenia jest zamieszczony w zakładce „Wzory: oświadczenia, zgłoszenia” w witrynie internetowej OWiUB,

 

* zgłoszenie udziału szkoły w zawodach okręgowych pozwoli:

 

- organizatorom w okręgu zweryfikować sieć szkół zainteresowanych udziałem w bieżącej edycji Olimpiady,

 

- uaktualnić bazę danych kontaktowych ze szkołami i osobami odpowiedzialnymi za realizację Olimpiady w szkole,

 

- uzyskać liczbę uczniów klas IV i III (o profilu budowlanym)w szkołach zgłaszających udział w Olimpiadzie, istotną dla późniejszego wyliczenia przez Komitet Okręgowy wskaźnika procentowego uczestników dopuszczonych do udziału w zawodach okręgowych - § 4 pkt. 4.2.4 i 4.2.4 ust. b)  Regulaminu,

 

 

2. W okresie od zgłoszeniu udziału szkoły w zawodach do 30 listopada 2014 r.:

 

Komitety Szkolne:

 

- przygotują tematy zawodów szkolnych wg - § 2 pkt. 2.4.3. ust. c) i § 4 pkt. 4.2.3 ust. a) Regulaminu,

 

- poinformują uczniów o miejscu i terminie etapu szkolnego - § 3 pkt. 3.4. i 3.4.2. Regulaminu,

 

- przed przystąpieniem do zawodów szkolnych odbiorą pisemne oświadczenia od uczestników o zapoznaniu się z Regulaminem Olimpiady - § 3 pkt. 3.2. Regulaminu,

 

- przeprowadzą zawody szkolne i wyłonią zwycięzców  - § 2 pkt. 2.4.3. ust. d)  Regulaminu,

 

- ustalą i zgłoszą kandydatów na zawody okręgowe - § 4 pkt. 4.2.3 ust. b) i pkt. 4.2.3 ust. c)  Regulaminu,

 

- zarchiwizują dokumentację z zawodów szkolnych - § 4 pkt. 4.2.3 ust. d) i - § 2 pkt. 2.4.3. ust. e) Regulaminu.

 

Komitet Główny:

 

- publikuje w witrynie internetowej OWiUB (w zakładce „Wzory: oświadczenia, zgłoszenia”) wzór Oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem Olimpiady, wyrażeniu zgody na przetwarzanie i wykorzystywanie dla celów Olimpiady danych osobowych uczestnika zawodów,

 

- publikuje w witrynie internetowej OWiUB (w zakładce „Wzory: oświadczenia, zgłoszenia”) Wzór zgłoszenia listy kandydatów do zawodów okręgowych.

 

 
 
     Tryb przeprowadzenia etapu szkolnego XXVII OWiUB – na podstawie nowego regulaminu Olimpiady (z uwagi na przeciągające się procedury Ministerstwa Edukacji Narodowej, powodujące opóźnienia w rozpoczęciu bieżącej edycji Komitet Główny Olimpiady może tylko w tej formie przekazać do szkół szczegółowe wytyczne odnośnie etapu szkolnego).

 

1. Do 15 października 2013 r.:

 

- dyrektor szkoły realizując prawo uczniów do bycia poinformowanym o organizacji, terminach przeprowadzania i warunkach udziału w Olimpiadzie przekazuje uczniom uzyskane informacje o OWiUB (w tym udostępnia je w witrynie internetowej szkoły – wystarczy umieścić odnośnik z przekierowaniem na stronę www.olimpiadabudowlana.pl, a korzystając z przeglądarek internetowych łatwo jest sprawdzić, czy takie prawo jest stosowane w danej szkole) - § 3 pkt. 3.4. i 3.4.1. Regulaminu,

 

- posiadając informacje o OWiUB dyrektor szkoły decyduje o powołaniu (lub nie) Komitetu Szkolnego na okres jednej edycji Olimpiady lub dłuższy - § 2 pkt. 2.4. i 2.4.1. Regulaminu, Komitet Szkolny składa się z przewodniczącego i członków powoływanych spośród nauczycieli - § 2 pkt. 2.4. i 2.4.2. Regulaminu, jeżeli w szkole nie organizuje się zawodów I stopnia, a są uczniowie zainteresowani udziałem w Olimpiadzie, obowiązkiem dyrektora jest wskazanie szkoły, w której uczniowie mogą przystąpić do tych zawodów, po konsultacji z właściwym miejscowo Komitetem Okręgowym OWiUB - § 3 pkt. 3.2. Regulaminu,

 

- chociaż udział w Olimpiadzie jest dobrowolny, to zadaniem Komitetu Szkolnego jest zachęcanie uczniów do startu w zawodach - § 2 pkt. 2.4.3. ust. a) Regulaminu i zgłoszenie udziału szkoły w zawodach okręgowych* XXVII OWiUB w terminie do 15 października br. (termin przesunięty z 30 września z uwagi na późne przekazanie przez MEN umowy na zorganizowanie i przeprowadzenie Olimpiady) - § 2 pkt. 2.4.3. ust. b) Regulaminu – wzór zgłoszenia jest zamieszczony w osobnej zakładce („Wzór zgłoszenia”) w witrynie internetowej OWiUB,

 

* zgłoszenie udziału szkoły w zawodach okręgowych pozwoli:

 

- organizatorom zbudować aktualną sieć szkół zainteresowanych udziałem w najbliższej edycji Olimpiady, istotną dla ustalenia właściwości terytorialnej w podziale na okręgi,

 

- uaktualnić bazę danych kontaktowych ze szkołami i osobami odpowiedzialnymi za realizację Olimpiady w szkole,

 

- policzyć liczbę uczniów ostatnich klas w szkołach zgłaszających udział w Olimpiadzie, istotną dla podziału szkół na okręgi i dla późniejszego wyliczenia przez Komitet Okręgowy wskaźnika procentowego uczestników dopuszczonych do udziału w zawodach okręgowych - § 4 pkt. 4.2.4 i 4.2.4 ust. b)  Regulaminu,

 

2. Po 15 października – do 30 listopada 2013 r.:

 

Komitety Szkolne:

 

- przygotują tematy zawodów szkolnych wg - § 2 pkt. 2.4.3. ust. c) i § 4 pkt. 4.2.3 ust. a) Regulaminu,

 

- poinformują uczniów o miejscu i terminie etapu szkolnego - § 3 pkt. 3.4. i 3.4.2. Regulaminu,

 

- przed przystąpieniem do zawodów szkolnych odbiorą pisemne oświadczenia od uczestników o zapoznaniu się z Regulaminem Olimpiady - § 3 pkt. 3.2. Regulaminu,

 

- przeprowadzą zawody szkolne i wyłonią zwycięzców  - § 2 pkt. 2.4.3. ust. d)  Regulaminu,

 

- ustalą i zgłoszą kandydatów na zawody okręgowe - § 4 pkt. 4.2.3 ust. b) i pkt. 4.2.3 ust. c)  Regulaminu,

 

- zarchiwizują dokumentację z zawodów szkolnych - § 4 pkt. 4.2.3 ust. d) i - § 2 pkt. 2.4.3. ust. e) Regulaminu.

 

Komitet Główny:

 

- opublikuje w witrynie internetowej OWiUB wzór oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem Olimpiady, wyrażeniu zgody na przetwarzanie i wykorzystywanie dla celów Olimpiady danych osobowych uczestnika zawodów, niezwłocznie po 15 października 2013 r. (termin spotkania informacyjnego w MEN z organizatorami olimpiad m. in. w sprawie ochrony danych osobowych),

 

- opublikuje w witrynie internetowej OWiUB wzór protokołu z zawodów szkolnych ze zgłoszeniem kandydatów do zawodów okręgowych, niezwłocznie po zaplanowanym na 18 października br. posiedzeniu Komitetu Głównego OWiUB,

 

- ogłosi komunikat dot. właściwości terytorialnej okręgów, niezwłocznie po październikowym posiedzeniu Komitetu Głównego OWiUB

  
Zbiorcze zestawienia statystyczne z zawodów szkolnych w okręgach.
 
XXVIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - rok szkolny 2014/2015
 

Liczba szkół
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Okręg
Siedziba okręgu
przeprowadzających
uczestniczących
klas IV i III
zakwalifikowanych


zawody szkolne
w zawodach szkolnych
(profil budowlany)
na zawody okręgowe
 
I.
 
Nysa
16
326
932
58
 
II.
 
Bydgoszcz
9
226
601
38
 
III.
 
Lublin
10
223
570
37
 
IV.
 
Wieluń
14
317
644
45
 
V.
 
Kraków
20
388
1 731
103
 
VI.
 
Warszawa
19
426
1 367
85
 
VII.
 
Rzeszów
20
399
1 398
87
 
VIII.
 
Białystok
8
227
577
36
 
IX.
 
Gdańsk
10
184
633
41
 
X.
 
Bytom
20
489
1 417
88
 
XI.
 
Zielona Góra
14
320
762
49
 
XII.
 
Stargard Szczeciński
7
157
390
24

Razem
167
3 682
11 022
691
 
 
XXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - rok szkolny 2013/2014
 

Liczba szkół
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Okręg
Siedziba okręgu
przeprowadzających
uczestniczących
 klas IV i III
zakwalifikowanych


zawody szkolne
w zawodach szkolnych
(profil budowlany)
na zawody okręgowe
 
I.
 
 Nysa
15
293
792
50
 
II.
 
 Bydgoszcz
9
194
750
42
 
III.
 
 Lublin
10
148
568
35
 
IV.
 
 Wieluń
15
385
797
50
 
V.
 
 Kraków
22
382
1 982
109
 
VI.
 
 Warszawa
21
531
1 587
91
 
VII.
 
 Rzeszów
21
367
1 351
81
 
VIII.
 
 Białystok
10
202
586
36
 
IX.
 
 Gdańsk
11
147
735
39
 
X.
 
 Bytom
21
599
1 472
86 + 12*
 
XI.
 
 Zielona Góra
15
356
786
50
 
XII.
 
 Szczecin
6
131
358
22

Razem 
176
3 735
11 764
703

 * w związku z zaistnieniem w okręgu śląskim nowych możliwości organizacyjnych Komitet Okręgowy OWiUB w Bytomiu postanowił zakwalifikować wszystkich kandydatów zgłoszonych do zawodów okręgowych przez Komitety Szkolne Olimpiady

  

 
XXVI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - rok szkolny 2012/2013
 

Liczba szkół
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Okręg
Siedziba okręgu
przeprowadzających
uczestniczących
ostatnich klas
zgłoszonych


zawody szkolne
w zawodach szkolnych
(profil budowlany)
na zawody okręgowe
 
I.
 
 Nysa
17
381
555
64
 
II.
 
 Bydgoszcz
9
236
376
40
 
III.
 
 Lublin
10
234
411
41
 
IV.
 
 Wieluń
16
408
472
50
 
V.
 
 Kraków
24
508
1 245
114
 
VI.
 
 Warszawa
21
491
1 039
88
 
VII.
 
 Rzeszów
21
383
745
72
 
VIII.
 
 Białystok
11
233
341
40
 
IX.
 
 Gdańsk
11
164
390
39
 
X.
 
 Bytom
22
600
896
86
 
XI.
 
 Zielona Góra
15
389
426
40
 
XII.
 
 Szczecin
8
193
314
35

Razem 
185
4 220
7 210
709
 
XXV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - rok szkolny 2011/2012
 

Liczba szkół
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Liczba uczniów
Okręg
Siedziba okręgu
przeprowadzających
uczestniczących
ostatnich klas
zakwalifikowanych


zawody szkolne
w zawodach szkolnych
(profil budowlany)
na zawody okręgowe
 
I.
 
 Nysa
14
254
516
56
 
II.
 
 Bydgoszcz
9
239
403
42
 
III.
 
 Lublin
12
248
468
48
 
IV.
 
 Wieluń
14
351
481
48
 
V.
 
 Kraków
23
558
1215
114
 
VI.
 
 Warszawa
21
457
1511
91
 
VII.
 
 Rzeszów
21
378
797
76
 
VIII.
 
 Białystok
9
256
368
46
 
IX.
 
 Gdańsk
11
247
500
48
 
X.
 
 Bytom
19
609
938
88
 
XI.
 
 Zielona Góra
15
453
496
55
 
XII.
 
 Szczecin
7
152
296
30

Razem 
175
4202
7989
742
 

XXIV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - rok szkolny 2010/2011

 


Liczba szkół

Liczba uczniów

Liczba uczniów

Liczba uczniów

Okręg

Siedziba okręgu

przeprowadzających

uczestniczących

ostatnich klas

zakwalifikowanych



zawody szkolne

w zawodach szkolnych

(profil budowlany)

na zawody okręgowe

 

I.

 

 Nysa

15

347

577

57

 

II.

 

 Bydgoszcz

8

243

375

41

 

III.

 

 Lublin

11

275

500

53

 

IV.

 

 Wieluń

13

425

490

46

 

V.

 

 Kraków

21

561

1276

113

 

VI.

 

 Warszawa

21

456

1189

103

 

VII.

 

 Rzeszów

19

433

817

77

 

VIII.

 

 Białystok

9

278

390

46

 

IX.

 

 Gdańsk

12

330

460

42

 

X.

 

 Bytom

24

709

1143

110

 

XI.

 

 Zielona Góra

17

583

591

62

 

XII.

 

 Szczecin

8

183

393

37


Razem 

178

4823

8201

787

 

Kontakty ze szkołami w XXIV edycji OWiUB.

 

 

okręgi

(siedziby)

liczba korespondencji

wysłanej do szkół

w XXIII OWiUB

liczba korespondencji

wysłanej do szkół

w XXIV OWiUB

(szkoły startujące w XXIII OWiUB + potencjalnie inne)

 

Pełnomocnik KG w okręgu

I.

(Nysa)

 

19

 

15 + 3 = 18

 

Antoni Czarny

II.

(Bydgoszcz)

 

8

 

8

 

Tadeusz Nowak

III.

(Lublin)

 

15

 

10 + 3 = 13

 

Grażyna Kubuj-Bełz

IV.

(Wieluń)

 

18

 

12 + 6 = 18

 

Krystyna Pastusiak

V.

(Kraków)

 

22

 

18 + 4 = 22

 

Władysława Maria Francuz

VI.

(Warszawa)

 

24

 

23 + 1 = 24

 

Mirosława Popek

VII.

(Rzeszów)

 

19

 

19 + 3 = 22

 

Ryszard Daniel

VIII.

(Białystok)

 

10

 

10

 

Anna Rudzińska

IX.

(Gdańsk)

 

14

 

11 + 3 = 14

 

Maria Śliwińska

X.

(Bytom)

 

26

 

22 + 4 = 26

 

Marian Ostapczyk

XI.

(Zielona Góra)

 

22

 

16 + 6 = 22

 

Małgorzata Ragiel

XII.

(Szczecin)

 

8

 

7 + 1 = 8

 

Edyta Ksiąg

 

Razem

 

205

 

171 + 34 = 205

 

12 osób

 

  

WYKAZ UCZESTNIKÓW w podziale na okręgi

XXIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – etap szkolny.

- rok szkolny 2009/2010 -

 

 

okręgi

(siedziby)

liczba szkół uczestniczących

w zawodach

XXII OWiUB

liczba szkół uczestniczących

w zawodach

XXIII OWiUB

liczba uczniów

uczestniczących

w zawodach szkolnych

XXIII OWiUB

 

Pełnomocnik KG w okręgu

I.

(Nysa)

 

15

 

15

 

428

 

Antoni Czarny

II.

(Bydgoszcz)

 

7

 

8

 

213

 

Tadeusz Nowak

III.

(Lublin)

 

11

 

10

 

218

 

Grażyna Kubuj-Bełz

IV.

(Wieluń)

 

10

 

12

 

391

 

Krystyna Pastusiak

V.

(Kraków)

 

20

 

18

 

416

 

Władysława Maria Francuz

VI.

(Warszawa)

 

18

 

23

 

719

 

Mirosława Popek

VII.

(Rzeszów)

 

18

 

19

 

380

 

Ryszard Daniel

VIII.

(Białystok)

 

7

 

10

 

202

 

Anna Rudzińska

IX.

(Gdańsk)

 

12

 

11

 

252

 

Maria Śliwińska

X.

(Bytom)

 

21

 

22

 

701

 

Marian Ostapczyk

XI.

(Zielona Góra)

 

14

 

16

 

442

 

Małgorzata Ragiel

XII.

(Szczecin)

 

6

 

7

 

156

 

Elżbieta Gałkiewicz

 

Razem

 

159

 

171

 

4 518

 

12 osób

 

 

Kontakty ze szkołami

 

 

okręgi

(siedziby)

liczba szkół uczestniczących

w zawodach

XXII OWiUB

liczba korespondencji

wysłanej do szkół

w XXIII OWiUB

 

Pełnomocnik KG

w okręgu

I.

(Nysa)

 

15

 

19

 

Antoni Czarny

II.

(Bydgoszcz)

 

7

 

8

 

Tadeusz Nowak

III.

(Lublin)

 

11

 

15

 

Grażyna Kubuj-Bełz

IV.

(Wieluń)

 

10

 

18

 

Krystyna Pastusiak

V.

(Kraków)

 

20

 

23

 

Władysława Maria Francuz

VI.

(Warszawa)

 

18

 

23

 

Mirosława Popek

VII.

(Rzeszów)

 

18

 

19

 

Ryszard Daniel

VIII.

(Białystok)

 

7

 

10

 

Anna Rudzińska

IX.

(Gdańsk)

 

12

 

14

 

Maria Śliwińska

X.

(Bytom)

 

21

 

26

 

Marian Ostapczyk

XI.

(Zielona Góra)

 

14

 

22

 

Małgorzata Ragiel

XII.

(Szczecin)

 

6

 

8

 

Elżbieta Gałkiewicz

Razem

159

205

12 osób